دانلود مقاله دمش نوسانی: یک ابزار برای به تأخیر انداختن جدایی لایه مرزی (اصل مقاله انگلیسی به همراه ترجمه فارسی به صورت Word)

نوع فایل
word & pdf
حجم فایل
۹۰۰ کیلوبایت
نویسنده
تاریخ انتشار
19 بهمن 1396
تعداد بازدید
616 بازدید
7،000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود مقاله

Oscillatory Blowing: A Tool to Delay Boundary-Layer Separation

(دمش نوسانی: یک ابزار برای به تأخیر انداختن جدایی لایه مرزی)

در ۹ صفحه به همراه ترجمه فارسی آن بصورت فایل ورد با پرداخت مبلغ ناچیز. (مناسب برای رشته های مهندسی مکانیک، هوافضا و …)

 

 

 

۲۲

 

جلوگیری از جدایی و ایجاد لیفت زیاد جنبه مهمی از کنترل لایه مرزی است. به طور سنتی، جداسازی با استفاده از طراحی هندسی مناسب و با ترادمش ثابت از طریق اسلات¬ها یا از طریق سطوح متخلخل به تأخیر انداخته می¬شود. شواهد زیادی وجود دارد که ایجاد اختلال¬های دوره¬ای در لایه مرزی نیز ممکن است جدایی را به تأخیر بیاندازد. تحریک صوتی خارجی وقوع واماندگی در ایرفویل¬ها را به تأخیر انداخت و بدین ترتیب حداکثر لیفت ایجاد شده توسط آن¬ها را افزایش داد. چون مؤثرترین فرکانس¬های تحریک مربوط به فرکانس رزونانس تونل باد هستند ، کاربردپذیری این نوع تحریک سؤال برانگیز است. به علاوه، سطح فشار صوت تقریباً 150 دسی¬بل برای به تأخیر انداختن واماندگی تا 3-4 درجه به شدت بالا بود. تحریک صوتی داخلی ناشی از اسلات واقع در نزدیکی لبه مقدم ایرفویل در به تأخیر انداختن واماندگی و در تعدیل اثرات نامطلوب آن مؤثرتر است، اما حداکثر لیفت ایجاد شده به این طریق به سختی بهبود پیدا کرد.

 

 

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش درخواهد آمد. همچنین یک نسخه از لینک دانلود به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • برای اکسترکت فایل‌ها (خارج کردن از حالت فشرده) از نرم‌افزار WinRAR استفاده کنید.
  • فایل‌هایی که از چندین پارت تشکیل شده‌اند، ابتدا تمامی پارت‌ها را دانلود کرده سپس همه را یکجا انتخاب کرده و اکسترکت نمایید.
  • هیچ‌کدام از فایل‌های فشرده دارای رمزعبور نیستند.
  • درصورتی‌که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید و یا با مشکلی در پروسه پرداخت مواجه شدید با ما تماس بگیرید.