دانلود مقاله دمش نوسانی: یک ابزار برای به تأخیر انداختن جدایی لایه مرزی (اصل مقاله انگلیسی به همراه ترجمه فارسی به صورت Word)

نوع فایل
word & pdf
حجم فایل
۹۰۰ کیلوبایت
نویسنده
تاریخ انتشار
19 بهمن 1396
تعداد بازدید
910 بازدید
7،000 تومان
افزودن به سبد خرید
  خرید این محصول

دانلود مقاله

Oscillatory Blowing: A Tool to Delay Boundary-Layer Separation

(دمش نوسانی: یک ابزار برای به تأخیر انداختن جدایی لایه مرزی)

در ۹ صفحه به همراه ترجمه فارسی آن بصورت فایل ورد با پرداخت مبلغ ناچیز. (مناسب برای رشته های مهندسی مکانیک، هوافضا و …)

 

 

 

۲۲

 

جلوگیری از جدایی و ایجاد لیفت زیاد جنبه مهمی از کنترل لایه مرزی است. به طور سنتی، جداسازی با استفاده از طراحی هندسی مناسب و با ترادمش ثابت از طریق اسلات¬ها یا از طریق سطوح متخلخل به تأخیر انداخته می¬شود. شواهد زیادی وجود دارد که ایجاد اختلال¬های دوره¬ای در لایه مرزی نیز ممکن است جدایی را به تأخیر بیاندازد. تحریک صوتی خارجی وقوع واماندگی در ایرفویل¬ها را به تأخیر انداخت و بدین ترتیب حداکثر لیفت ایجاد شده توسط آن¬ها را افزایش داد. چون مؤثرترین فرکانس¬های تحریک مربوط به فرکانس رزونانس تونل باد هستند ، کاربردپذیری این نوع تحریک سؤال برانگیز است. به علاوه، سطح فشار صوت تقریباً 150 دسی¬بل برای به تأخیر انداختن واماندگی تا 3-4 درجه به شدت بالا بود. تحریک صوتی داخلی ناشی از اسلات واقع در نزدیکی لبه مقدم ایرفویل در به تأخیر انداختن واماندگی و در تعدیل اثرات نامطلوب آن مؤثرتر است، اما حداکثر لیفت ایجاد شده به این طریق به سختی بهبود پیدا کرد.

 

 

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش درخواهد آمد. همچنین یک نسخه از لینک دانلود به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد (پوشه Inbox یا اسپم را بررسی کنید).
  • برای اکسترکت فایل‌ها (خارج کردن از حالت فشرده) از نرم‌افزار WinRAR استفاده کنید.
  • درصورتی‌که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید و یا با مشکلی در پروسه پرداخت مواجه شدید با ما تماس بگیرید.